Hakkımızda

      25 Yıllık Abay Group tecrübesi ile ticari faaliyetlerine başlayan Abay Pharma, ilaç,medikal ve sağlık ürünlerinin ithalat ihracatı – lisanslanması konularında faaliyet göstermektedir.

     Kuruluşunun üzerinden geçen kısa süre içerisinde Abay Pharma,, sektörün öncü kuruluşlarının arasında yer almıştır. Daha çok Uluslararası platformda çalışmalarına ağırlık veren firmamız, Türkiye’de dahil olmak üzere 30’ u aşkın Ülke ile ticaret hacmini daha da büyütmüştür.

     Deneyimli kadrosu ve profesyonel yönetimi ile ticari anlamda karşılıklı kazanma anlayışını benimseyerek, sektörün gelişmesi yönünde adımlar atmaktadır. Abay Pharma sağlık sektörüne hizmet vermek üzere, dürüstlük ve doğruluk prensiplerini benimsemiş ve müşterilerine kaliteli hizmet sunma konusunda uzmanlaşmış ekibi ile hizmet vermektedir.

     Abay Pharmagüvenilir ve tanınmış ürünleri, OTC, OEM, Tıbbi ürünler ve ilaçlar, medikal, kozmetik, Ortopedik ve gıda takviyeleri ürünlerini Asya’dan Afrika’ya, birçok ülkede satışını yapmaktadır.Şirketimiz uluslararası düzenlenen ihalelere katılmaktadır, orta doğu ülkeleri ve kuzey Afrika bölgelerinde düzenlenen birçok ülkenin ihalelerine katılmıştır, bu ihaleler sağlık bakanlıkları tarafından düzenlenmiştir.

 

MEDİKAL

     

     Abay Grubu içersinde bulunan Abay Medikal şirketi 2 yıl öncesi itibari ile tecrübeli kadrosu ile çalışmaya başlamıştır. Firmamız mevcut grup şirketlerimiz içinde bulunan ilaç, aşı ve kan ürünleri dışında tıp sektörüne medikal ekipmanlar ile hizmet vermek için kurulmuştur. Medikal ürünler fiziksel olarak sağlıkta tedavi ve iyileşme aşamasında ilaç’ın yanına cihaz ve sarf malzemeleri ile bir bütün oluşturmaktadır. Çok çeşitlilik göstermekle birlikte firmamız sarf malzemeler ve bazı branş cihazları ile yerini almaktadır. Firmamız üretim, ithalat ve ihracat anlamında hizmet vermektedir.

     Sağlık harcamalarında ki giderler, demografik ve epidemiyolojik değişiklikler tanı ve tedavi konularında gelişmelere paralel olarak katma değerli ürün üretmesi gerekliliği AR-GE çalışmalarında tespit edilmiştir. Yurtdışı bağımlılığın kaldırılması orta ve uzun vadede markalaşma amaçlı insan sağlığına yardımcı olmak, yurt dışına ihracat yapmak ve üretim yapmak şirketimizin kuruluş amacıdır.

 

MİSYON

     

     Kaliteli, Güvenilir, İlkeli ve Hızlı Sağlık hizmetlerine erişimin herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz ve Abay Pharma Ailesi olarak ticari faaliyetlerimizi bu ilkeler üzerine gerçekleştiriyoruz.

 

VİZYON

     

      Yeniliğe açık, sorumluluk taşıyan ve akılcı çözümlerimizle, sağlık sektörünün öncü firması olmak.